Στις 26 Σεπτεμβρίου, ημέρα της Κοιμήσεως του Αγίου Ιωάννου του Θεολόγου, έχει την ονομαστική του εορτή ο Μητροπολίτης Κορυτσάς κ.κ. Ιωάννης. Ομάδα μαθητών και εκπρόσωποι εκπαιδευτικών μαζί με τον διευθυντή κ Στέργιο Φιλίππου συμμετείχαν στην Θεία Λειτουργία και ευχήθηκαν στον Μητροπολίτη ο οποίος τους έδωσε την ευχή. Στο τέλος έβγαλαν όλοι μαζί μια αναμνηστική φωτογραφία.

Në dt 26 shtator, ditën e Jetëndërrimit të Shën Joan Theologut, feston emrin e tij Mitropoliti i Korçës +imzot Joani. Një grup nxënësish nga shkolla jonë së bashku me përfaqësi të mësuesve dhe drejtori z Filippou Stergio morën pjesë në Meshën Hyjnore dhe më pas uruan nga afër Mitropolitin. Në fund nxorrën së bashku një foto përkujtimore.