Στα πλαίσια της πολύπλευρης μόρφωσης και εκπαίδευσης το σχολείο μας συμμετείχε στην Ευρωπαϊκή Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού. Υπό την μέριμνα των γυμναστών μας και την συνεργασία όλων των εκπαιδευτικών τα παιδιά παρακολούθησαν εκπαιδευτικό-ιστορικό βίντεο για τους Ολυμπιακούς Αγώνες και στην συνέχεια συμμετείχαν στις διάφορες αθλητικές δραστηριότητες στην αυλή του σχολείου. Αξίζουν συγχαρητήρια στους γυμναστές μας και σε όλα τα παιδιά.

Në kontekstine edukimit të gjithanshëm që ofron shkolla jonë, të gjithë nxënësit e shkollës u bënë pjesë e Ditës Europiane të Sportit Shkollor. Nën përkujdesjen e kujdesshme të mësuesve të Edukimit Fizik dhe bashkëpunimin e të gjithë mësuesve, nxënësit tanë ndoqën një video edukative në lidhje me Lojrat Olimpike dhe mesazhin e tyre dhe më pas morën pjesë në aktivitetet sportive të organizuara në oborrin e shkollës. Urime mësuesve të Edukimit Fizik si dhe të gjithë fëmijëve.