Μπορεί να είναι απεικόνιση 1 άτομο

Muzeu Kombëtar i Artit Mesjetar në Korçë organizoi një konkurs me temë: “Mesazhi për 2021” ku u ftuan të merrnin pjesë nxënës nga i gjithë rrethi.. Pas pjesmarrjes së shumtë u votuan vizatimet më të mira dhe krijimet e dy prej nxënësve tona u vlerësuan si më të mirat. Vizatimet fituese do të jenë dhe mesazhi inkurajues i muzeut për vitin 2021 Çmimet ishin si më poshtë.

Çmimi: "Simbolika me kuptimplotë", i jepet nxënëses Elena Bimbli Shkolla Omiros

Çmimi: "Vizatimi më i pëlqyer", i jepet nxënës Marina Qeramixhi Shkolla Omiros.

Çmimi:" Mesazhi më i bukur", i jepet nxënëses Dea Tontonozi.

Pasojnë videoja me vizatimet më të mira dhe çmimet.

Urime vajzave tona të talentuara.

Το Εθνικό Μουσείο Μεσαιωνικής Τέχνης διοργάνωσε διαγωνισμό ζωγραφικής με θέμα: «Το Μήνυμα για το 2021» και κάλεσαν για διαδικτυακή  συμμετοχή όλους τους μαθητές της περιφέρειας.

Μετά την μεγάλη συμμετοχή ψηφίστηκαν οι καλύτερες δημιουργίες και δύο μαθήτριες μας βραβεύτηκαν. Οι ζωγραφιές που ψηφίστηκαν ως καλύτερες θα αποτελέσουν και το ενθαρρυντικό μήνυμα  του Μουσείου για το 2021. Τα βραβεία ήταν όπως παρακάτω:

Βραβείο «Ολοκληρωμένου Συμβολισμού», την έλαβε η Έλενα Μπίμπλη Σχολείο Όμηρος.

Βραβείο: « Η πιο δημοφιλής ζωγραφική» την έλαβε η Μαρίνα Κεραμιτζή σχολείο Όμηρος

Βραβείο: « Το πιο ωραίο μήνυμα» την παίρνει η Ντέα Τοτονόζη.

Ακολουθεί το βίντεο με τις καλύτερες δημιουργίες και τα βραβεία.

Συγχαρητήρια στις ταλαντούχες μας μαθήτριες.